HABERLER
EKER GAZETECİLER İLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

 

EKER GAZETECİLER İLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

 

Adalet ve Kalkınma Partisi  Genel Başkan Yardımcısı ve 27. dönem Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker 24 Haziran'da yapılacak seçimlerin Türkiye'nin kader seçimi olduğunu belirterek, "Çünkü Ortadoğu'ya dönük, terör örgütleri üzerinden gerçekleştirilen vekaletler savaşının hedefinde AK Parti ve onun lideri Recep Tayyip Erdoğan var. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan bütün bu olan bitene, birtakım senaryolara itiraz ediyor, bizim de söyleyecek bir sözümüz var dediği için esasen hedefe konmuş durumda" dedi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve 27. dönem Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen iftar yemeğinde basın mensupları ile bir araya geldi. Yemeğin ardında bir konuşma yapan Eker, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerin Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olduğunu ifade ederek, "Nedeni de Türkiye'nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük idare reformunun seçimle birlikte hayata geçecek olmasıdır. Bu da seçimi çok önemli kılıyor. Yasama yürütme ve yargı erkinin birbirinden ayrılarak hem de üçlü bir Meclis'in hem güçlü bir yürütmenin hem de bağımsız ve tarafsız bir yargının teşekkülü ile üç sistemin birlikte Türkiye'yi yönettiği, idare ettiği bir yeni idare sistemi hayata geçmiş olacak" diye konuştu.

 

"Bu seçim Türkiye'nin kader seçimidir" 24 Haziran'da yapılacak seçimlerinin aynı zamanda Türkiye'nin bir kader seçimi olduğunu dile getiren Eker, şunları kaydetti: "Sadece Türkiye'yi de değil bütün Ortadoğu'yu ilgilendiren bir seçim olduğunu da düşünüyorum. Çünkü Ortadoğu'ya dönük olarak terör örgütleri üzerinden gerçekleştirilen vekaletler savaşının hedefinde AK Parti ve onun lideri Recep Tayyip Erdoğan var. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan bütün bu olan bitene, birtakım senaryolara itiraz ediyor, itiraz edebiliyor. 'Bizim de söyleyecek bir sözümüz var' diyor ve itiraz ettiği için de esasen hedefe konmuş durumda ama biz burada milletimize inanıyor ve güveniyoruz ve kendi medeniyet havzamızdaki bütün milletlere, onların değerlerine inanıyoruz. O nedenle AK Parti sadece kendisi için değil Afrika'dan Ortadoğu'ya, Kafkaslar'dan, Balkanlar'a bütün bir büyük coğrafya için, oradaki mazlumlar için bir model ve bir umuttur. O nedenle de biz bu umuda, bu modele sahip çıkmak ve bu umudu boşa çıkarmamak azminde ve kararlılığındayız. Bunun içinde gece gündüz çalışacağız."

 

Yapılan konuşmanın ardından AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayları basına tanıtıldı. 

GENEL GÜNDEM
SİYASİ GÜNDEM
YEREL GÜNDEM